Okucia meblowe | Gryc24.pl

Na funkcjonalność danego mebla składa się wiele mniejszych i większych elementów. Do tego typu części zalicza się okucia. Do tej grupy komponentów zalicza się wszelkiego rodzaju klamki, uchwyty, gałki, stopki, prowadnice, łączniki, zawiasy, zamki czy narożniki, a więc właściwie wszystkie akcesoria meblowe. Tego typu elementy mogą powstawać z różnych materiałów, jednak najczęściej spotyka się okucia meblowe produkowane z wielu stopów metali. Ogrom propozycji obejmujących te akcesoria znajdziesz w sklepie internetowym Gryc.

Metalowe okucia do mebli
obrazek prezentujacy

Okucia ozdobne do mebli - dlaczego warto?

Jak już zostało wspomniane, główną funkcją okuć stanowi podwyższenie poziomu funkcjonalności danego mebla. Jednak sporo osób wykorzystuje je również ze względu na walory estetyczne. Umożliwiają to specjalne okucia o ozdobnym charakterze. Wybór dekoracyjnych okuć pozwala na jeszcze lepsze pokreślenie charakteru oraz stylu reprezentowanego przez konkretny mebel. Jeśli kupisz akcesoria o tym samym wzorze i zamontujesz je w różnych sprzętach, uzyskasz spójny, harmonijny efekt w pomieszczeniu, a nawet w całym mieszkaniu.

Metalowe okucia do mebli - zalety

Okucia do mebli produkuje się z różnych materiałów, jednak najczęściej wybierane są te powstające z metalu. Dzieje się tak, ponieważ takie akcesoria dłużej zachowują swój oryginalny wygląd za sprawą świetnej odporności na działanie różnorodnych czynników. Dzięki temu zamek, gałka czy narożnik nie ulegną tak szybko uszkodzeniu lub zarysowaniu powierzchni. Ponadto metalowe okucia do mebli prezentują się bardzo estetycznie za sprawą metalicznego błysku. Co więcej, są na tyle subtelne, że nie wysuwają się na pierwszy plan, stanowiąc nienachalny dodatek.

Okucia do mebli - w jakim stylu?

Wśród czynników decydujących o odpowiednim doborze okucia do danego mebla wymienia się styl. W końcu oba te elementy powinny ze sobą współgrać, tworząc spójny efekt. Z tego względu warto najpierw określić typ stylistyki, w której powstał mebel, a następnie poszukiwać odpowiedniego akcesorium. W sklepie Gryc znajdziesz okucia meblowe w różnorodnych stylach, między innymi klasycznym, minimalistycznym, glamour, nowoczesnym czy vintage. Wśród propozycji widnieją nawet te dostosowane do preferencji najmłodszych użytkowników.